Всяка година над 40 ТОП експерта в областта си презентират проблем или решение на сцената на Travel Academy Conference.
Мениджър проучвания, Европейска Туристическа Комисия
От както завършва мениджмънт на туризма и хотелиерството едновременно в Университета на Централна Флорида (Rosen College) и Университетския Институт на
Лисабон (ISCTE), г-ца Димова работи в екип проучвания на Европейската Туристическа Комисия (ETC). Основнo се занимава с наблюдение на тенденциите в
Eвропейския туристически сектор и краткосрочно прогнозиране на търсенето на пътувания от ключови презокеански пазари. Освен постоянната си комуникация с
национални туристически организации, тя отговаря за разработването на платформа за данни, която осигурява лесен достъп до ключови индикатори и информация за тенденции в туристическата индустрия в Европа.
Г-ца Димова участва и в изследователски дейности на Европейската Туристическа Асоциация (ETOA), Европейската Комисия (EC) и Световната Туристическа
Организация (UNWTO).
Обучител, журналист, филолог @ www.anna-tsolova.bg
Казвам се Анна Цолова и вече 21 години се занимавам с публично говорене. 19 от тях като телевизионен журналист в двете големи частни национални телевизии. Зад гърба си имам близо 15 000 интервюта, репортажи и филми в качеството ми на автор, водещ, репортер и продуцент на новини и публицистични предавания.
През 2018 година създадох проекта „Говори, за да те видят“. Днес преподавам и предавам на други хора знанията и опита си. Хора, който знаят, че да говориш въздействащо, ясно и точно е от огромно значение, независимо с какво се занимаваш и пред кого говориш. Продължавам да създавам и видео продукти, но вече в сферата на корпоративното визуално съдържание. Повече информация за различните обучения може да намерите на www.anna-tsolova.bg.
Hotel Business Consultant
Казвам се Сирма Иванова и хотелите са моята страст. За да съм по- точна, имала съм над 1500 бизнес срещи с хотелиери от България, Австрия, Шри Ланка, Малдивите през последните 20 години, работейки за компании като Booking.com, TUI, Der Touristik Hotels & Resorts и др. Работата ми винаги се е изразявала в лансиране на една или друга идея, благодарение на което успях да синтезирам знания и опит от практиката за всичко, което работи и за всичко, което не работи по отношение на продажбите на един хотел. Освен хотелите, друга моя страст е бъдещето. А бъдещето в хотелиерския бизнес е дигитално. За това бих искала да насоча прожекторите към тази част от хотелските продажбите, която се случва онлайн и как оптимизирането на дигиталното присъствие и стратегия, води до желаните резултати.
Генерален мениджър
Светослав Панев понастоящем заема длъжността генерален мениджър на хотелите Бест Уестърн Премиер Летище София и Бест Уестърн Плюс Експо София. Той има 15-годишен опит в различни международни вериги, сред които и Kempinski, StarWood Hotels & Resorts, Small Leadings Hotels of the world и Best Western Hotels & Resorts.
Светослав завършва образованието си в университета “César Ritz”, Швейцария. От 2009 г., и за период от 6 години, той е назначен за председател на Швейцарската образователна група Alumni Chapter “César Ritz” за България. Също така като член на борда на Българското конгресно бюро и част от Контролния съвет на сдружение Национален борд по туризъм, той допринася със своя опит да развие България като водеща конвенционална дестинация.
доктор на филологическите науки, професор
Христо Кафтанджиев e доктор на филологическите науки, професор в Катедра „Връзки с обществеността и реклама” на Факултета по журналистика, Софийски университет. Чете курсове по обща теория на рекламата; интернет маркетингови комуникации; дигитални маркетингови комуникации, дизайн, креативни аспекти на рекламата; реклама и визуална комуникация; интеркултурна комуникация и реклама; маркетингова семиотика; рекламни кампании; търговски марки; ритейлови маркетингови комуникации; интегрирани маркетингови комуникации, маркетингови трансмедии и други.
Специализирал е в Холандия, Обединеното кралство, Ирландия и Русия. Живял е и е преподавал 3 години семиотика и реклама във Финландия. Чел е лекции по реклама и маркетингови комуникации в Швеция, Германия, Щатите, Холандия, Швейцария, Австрия, Словения, Хърватска, Босна и Херцеговина, Черна гора, Сърбия, Чехия, Гърция, Латвия, Литва, Естония, Италия, Армения, Италия, Белгия, Китай, Македония, Обединеното кралство, Португалия, Полша, Франция и др. Автор е на много научни статии по реклама и семиотика. Публикувал е 8 книги, които имат по няколко тиража в България. Кафтанджиев е главен редактор на “American Journal of Linguistics”.
Основател hotelbox.bg
Димо Желев се занимава се занимава с дигитален маркетинг в туризма от 15 години. Основател на Hotelbox.bg – представящ цялостен дигитален маркетинг за хотели. Сред останалите проекти на Димо са Seeinside.bg – услуга за 360° виртуални турове, снимки и видео за хотели, rezervaciq.com – портал за туристически услуги. Екипа, оглавяван от него се гордее с десетки изградени сайтове за хотели от всякакъв тип – от големи ризорти до къщи за гости. Димо е завършил „Туризъм“ в УХТ и „Маркетинг“ в Пловдивски университет, където в момента преподава „Софтуер в Туризма“.
Създадел на Център за анализ и кризисни комуникации
Любомир Аламанов работи в сферата на комуникациите повече от 20 години. За този период той е ръководил проекти за Coca-Cola, Microsoft, HP, Telenor, Lidl, Beiersdorf, Nestle, Siemens и много други. Проектите и кампаниите, в които е участвал, са спечелили повече от 100 български и международни награди. През 2016 г. е посочен за един от най-влиятелните комуникационни специалисти в сферата на Community Relations, а една от най-авторитетните световни медии за комуникации PR News го включи в своя ежегоден списък с професионалисти-иноватори, допринесли изключително за развитието на ПР професията - 50 Game-Changers of PR for 2017. The Holmes Report го посочи в престижния списък Innovator 25 EMEA 2018. А най-голямата световна организация на ПР-агенции и национални асоциации International Communications Consultancy Organization (ICCO) го класира на второ място за PR Leader за целия свят в престижните Global Awards 2018 и 2019. PR News го номинира за CEO of the Year 2019. Агенцията му, Sitemedia Consultancy става Агенция на годината за цял свят на няколко световни форума. Един от създателите на Българската асоциация на ПР агенциите и неин пръв председател.
Създадел на Център за анализ и кризисни комуникации
Доц. д-р Александър Христов е управляващ директор на Параграф 42 – ПР агенция, профилирана в измерването и оценката на ефективността в комуникациите и част от голямото семейство на The Smarts. Редовен преподавател е в УНСС, води лекции и в НБУ от 2005 г. насам. В периода 2011–2013 г. е Председател на Българско дружество за връзки с обществеността (БДВО). С ПР се занимава с кратко прекъсване от близо 18 години. Бил е журналист, заемал е мениджърски позиции маркетингови и комуникационни звена във финансови институции, управлявал е комуникационни проекти на клиенти от различни браншове като акаунт директор в ПР агенция Сивитас България. Завършил е Международни икономически отношения в УНСС и е защитил докторска дисертация по тема, свързана с негативните въздействия на рекламата. Автор е на три книги и над 80 публикации.
Създадел на Център за анализ и кризисни комуникации
Даниел Киряков, PMP, в момента е мениджър „Комуникации и връзки с институциите“ на Американска търговска камара в България. AmCham наброява близо 330 членове, сред които са мнозина от американските брандове у нас и в ЮИЕ, както и редица български и мултинационални компании. Даниел отговаря за стратегическото позициониране на Камарата, както пред българските институции, така и за международните контакти, в т.ч. и с Търговската камара на САЩ и с мрежата AmChams in Europe. Той има над 15 години опит в сферата на комуникациите, корпоративна социална отговорност и институционалните отношения, който е натрупал в сектор „Енергетика“ (компаниите-собственици на ТЕЦ „Марица-изток 3“ – Enel и ContourGlobal) и в минната индустрия (Българска минно-геоложка камара). Член е на БДВО и EACD. Председател на Етичната комисия към БДВО (2016 – 2020), доброволец към фондация bCause, член на завършилите Alianz Academy.
Доцент във Висше Училище по Мениджмънт, Варна
Мая Иванова е преподавател по туризъм във Висше Училище по Мениджмънт, Варна, и сертифициран IATA/UFTAA инструктор. Нейните интереси включват туроператорска дейност, авиоиндустрия, хотелски вериги, управление на хотели. Благодарение на дългогодишния си практически опит като туроператор тя успешно се представя извън академичните среди като преподавател и консултант в „Зангадор“ ООД. Областите, в които Мая Иванова обучава, консултира и прави изследвания, обхващат Хотелски вериги, Туристически посредници, Маркетинг и управление на хотели, Удовлетвореност на клиентите и много други.
вицепрезидент "Travel & Hospitality"
Макс Жданов е утвърден професионалист с повече от 15 години опит в управлението на хора и бюджети в размер на десетки милиони долара в “Travel & Hospitality“ индустрията. Той е управлявал стратегически проекти и разпределени екипи в Северна Америка, Латинска Америка, Великобритания, Централна и Източна Европа и Азия.
Макс притежава експертни познания в областта на бизнес развитието и account management-a. Участвал е в откриването и развитието на нови офис локации с маркетингови, търговски и развойни функции.
Роден е в столицата на Украйна – Киев, където завършва „Информационни технологии“ в Киевския политехнически институт, а впоследствие придобива магистърска степен по „Приложна математика“ и MBA от Ukrainian Foundation of Management Development.
Business Development Director
Завършила University of Portsmouth, UK- хотелиерски мениджмънт, Боряна притежава повече от 15 години практически опит в хотелиерството, обхващайки всички аспекти на бизнеса: от разработването на концепции, анализа на дестинации и отварянето на хотели до успешно преодоляване на предизвикателствата при ежедневните операции.
Нейното цялостно разбиране за постигане на високи нива на удоволетвореност на клиентите е усвоено в множество индустрии - не само в международни вериги хотели и ресторанти, но също така и туроператори/ доставчици на онлайн пътувания в държави като Германия, Грузия, Азербайджан и разбира се България.
Генерален мениджър на хотели в Близкия Изток
5 звездни хотели в Близкия Изток е амплоато, в което се специализира Татяна Атанасова през последните 7 години. Начело на емблематичния Mövenpick Resort Petra, миналата година чупи всички рекорди в цялата туристическа история на Йордания – най-висока средна месечна заетост (94%), най-висок среден приход на стая, най-висок годишен доход, най-голям брой събития. Управлявайки друг Accor хотел – Mövenpick Resort & Residences в Акаба на Червено море, е единствената жена мениджър там при конкуренция с брандове като Kempinski, Hyatt, Intercontinental, Marriott, Hilton. През 2019 година влиза в елита с класирането си сред 25-те най-вдъхновяващи жени хотелиери в Близкия Изток, а през 2020 отново попада в престижна класация на 30-те жени пионери в Близкия Изток, които окуражават и стимулират прогреса. Работи по проекти, свързани с развитието на хотелиерството в Барбадос, Южна Африка, Шри Ланка и Дубай.
председател на Съвета на директорите
Борислав Велков е председател на Съвета на директорите в Национален дворец на културата от 2017 година, както и председател на Обществения съвет на БНТ, Член на УС на Българската фестивална асоциация.
В периода май-август 2017 година е част от екипа на Министерство за българското председателство на Съвета на ЕС като Председател на националната експертна работна група по организация и подготовка. През 2015 – 2016 г. Борислав Велков е бил консултант в МС и наблюдател на междуведомствената работна група по подготовка на Българското председателство.
В последните 12 години активно СВ занимава с изграждане, професионалното управление и развитие на културна, развлекателна и спортна инфраструктура на територията на цялата страна. Председател е на Асоциацията за насърчаване и развитие на развлекателна и спортна инфраструктура. Участва активно с експертна помощ в изграждането и управлението на „Арена-Русе“, „Арена-Бургас“, „Арена Колодрум-Пловдив“, както и в множество проекти, свързани със създаване на стратегии в тази сфера, организация и провеждане на най-мащабните локални и международни развлекателни, културни и спортни събития в страната. От 2011 до края на 2013 г. е част от управленския екип на „Арена Армеец“ - София.
Началото на професионалната му кариера е свързано с различни проекти в областта на маркетинга, рекламата и алтернативните медии. Специализира в Европейския институт за стратегическо и оперативно управление на зали в Лондон и Франкфурт, културен мениджмънт във Виенския държавен университет, преминава и множество специализации и практически курсове в Ню Йорк, Мадрид, Дъблин и др.
Съосновател
Завършила съм Управление на хотели и ресторанти в университета на Портсмут, Англия. Работя в сферата на туризма от 2000 г. Първоначално като управител на Лидия Турс. През 2015 заедно с Борислав Йорданов основахме Инсайт Ивентс като резултат от бързо развиващата се събитийна дейност. Работим успешно вече 5 години, като са това кратко време сме увеличили персонала с 80% и сме организирали събития за над 15 мил. лева.
Изпълнителен директор Българско Конгресно Бюро
Г-жа Теодора Жилкова е експерт и практик с богат международен опит и партньорска мрежа в събитийната индустрия и е добре позната на международната MICE сцена. Паралелно с международната си практика и работа във Великобритания, от 2017г. Теодора Жилкова работи в посока на привличане и организиране на международни събития в България. През 2018 г., под нейно ръководство и инициатива за участие в конкурс, печели доверието на международната асоциация TCI Network за провеждане на тяхна регионална конференция в София (20 – 22 март 2018 г.), на която ИАНМСП става партньор. Година по-късно, през 2019 г., г-жа Жилкова ръководи и организирането на националната клъстерна конференция от името на Асоциацията на Бизнес клъстерите в България, проведена в рамките на европейските клъстерни седмици. От декември 2019 г заема поста изпълнителен директор на „Сдружение Българско Конгресно Бюро – БКБ“.
директор на Общински институт „Старинен Пловдив“
Богомил Грозев е директор на Общински институт „Старинен Пловдив“. Институтът се занимава както с управление, съхранение, опазване и популяризиране на паметници на културата и къщи-музеи, но работи и пряко с туристи, управлява туристическите информационни центрове на Пловдив и работи пряко по туристическата програма на града.
Преди да поеме ОИ „Старинен Пловдив“ Богомил Грозев работи близо 20 г. като журналист във водещи медии (бТВ, Нова ТВ, в. Банкер, в. Сега, сп. Тема, Дарик радио). През този период е работил именно в ресор туризъм и добре познава проблемите на бранша от гледна точка на комуникация с клиенти, маркетинг, реклама, качество на услугата, законодателни промени и европейките норми.
управител на Общинската агенция по туризъм “Царевград Търнов”
Борислав Йорданов е управител на Общинската агенция по туризъм “Царевград Търнов” във Велико Търново. Той е назначен след конкурс и вече три години ръководи общинската фирма, движеща целия културен календар и туризма, превърнал се в основната индустрия на старата столица и региона.
Борислав Йорданов е бакалавър по икономика на туризма и е защитил магистърска степен по стопанско управление в Земеделския колеж в Пловдив. Преди да заеме управленския пост е работил като експерт в отдел “Информационно-техническо обслужване” на Община Велико Търново. Той има опит в сферата на туризма, който е натрупал, докато е работил и живял в Испания.
Директор на ОП „Туризъм“
През 1983 г. завършва Френски лицей „Пиер и Мари Кюри” в Алжир със специалност „Социални и икономически науки”
През 1990 г. се дипломира в Икономическия университет - Варна като магистър по „Икономика и организация на международния туризъм”. Преминал е обучения и специализации по туристически маркетинг и мениджмънт, подготовка на стратегии за развитие и формиране на политики в сферата на туризма в САЩ, Дания и Япония
Работил е в Комитета по туризъм към Министерския съвет, Министерството на търговията и туризма, Министерство на културата и Държавната агенция по туризъм. Заема поста зам.-министър на туризма в кабинета „Борисов” от 2009 г. до 2013. От началото на 2014 г. е директор на Общинско предприятие „Туризъм“ към Столична община.
Началник отдел "Туристически политики и дейности" в Община Бургас
Работи в различни сфери на туризма от 2008 г. От края на 2019 г. ръководи звено "Туризъм" в Община Бургас. Специалист в компютърните и информационни технологии - дигитализация и дигитален маркетинг. Носител на специалната награда на Европейската мрежа за култура и туризъм (European cultural and Tourism Network ECTN) за проект "Aquae calidae - favourite baths of emperors, tsars and sultans". Ръководител на множество проекти в областта на културното наследство и туризма в Област Бургас.
Директор на дирекция "Туризъм" в Община Варна
Директор на дирекция туризъм в Община Варна от 2013г.. Преди това съм работила в Министерство на правосъдието като директор на дирекция „Управление на собствеността“ и близо 10 год. като Регионален директор на Регионална дирекция за области Варна, Добрич, Шумен, Търговище, Разград и Силистра към Комисия за защита на потребителите. С висше юридическо и икономическо образование.
Председател на Сдружение "Единен Туризъм"
Антон е един от основателите на Travel Academy. Вече е и председател на Сдружение "Единен Туризъм".
Романтика, идеализъм и полезност насочени към различни части от обществото, съпътстват проектите с негово участие. Сред тях са Годишната Конференция на Travel Academy, Нощ на Хотелите, Sofia Travel Fest, Travel Expo, 157 Емоционални туристически места в България. Вече работи по най-новия си проект Wine Hotels Tour.
Дипломиран бакалавър по „Туризъм“ в Университета по хранителни технологии в Пловдив и магистър по Управление на човешките ресурси в Софийски Университет „Св. Климент Охридски“.
Щастливо-семеен с две прекрасни момичета, които осмислят ежедневието и посоката. Ценящ високо локалното и регионалното. Виното, тениса на корт и книгата са верен спътник в свободното му време
Инициатор на платформата за винен туризъм Winetrips.eu
Екатерина е дългогодишен посланиĸ на гостоприемството и бранд мениджър на IB Park Hotels, мениджър проеĸти за Uva Nestum Wine & SPA и инициатор на платформата за винен туризъм Winetrips.eu. Платформата Winetrips.eu е замислена ĸато пространство, ĸъдето избите, туристичесĸите обеĸти и организаторите на туристически дейности могат да разĸажат своите автентични истории. Със съвременните дигитални инструменти, платформата подĸрепя туристичесĸите обеĸти, генерира и насочва внимание, насърчава потребление и работи за добрата репутация на винените дестинации и местата за целогодишен туризъм.
идеолог и издател на DiVino.bg и DiVino Magazine
Емил Коралов, идеолог и издател на DiVino.bg и DiVino Magazine; издател на “Бакхус” от самото му създаване до 2007 година, основател на Vintage Club, конкурсите “Ресторант на годината Бакхус-Chivas Regal” и “Българско вино на годината”. Заклет ценител на виното, дегустатор с дългогодишен опит, в момента преди всичко се занимава с мениджмънта на проектите на Gourmet Publishing, част от което е и DiVino.bg. Организатор на форума на българското вино DiVino.Taste и един от учредителите на Българска Винена Академия.
основател ВИА ВИНО
От много години датира страстта ми към качественото вино и интересните винени дестинации. В партньорство с една от водещите туристически агенции в сферата на алтернативния туризъм „Одисея-ин“ стартирах през 2014г. проект за винен и кулинарен туризъм, наречен “ВИА ВИНО”. Вече 6 години създаваме и предлагаме качествени винени и кулинарни преживявания в очарователни изби и региони - в България и на Балканите.
Лицензиран екскурзовод и член на Асоциацията на екскурзоводите в България съм от 2015г. Същата година преминах в Лондон успешно WSET Level 2 Award in Wines, а от 2019г. съм и WSET Level 3 Award in Wines Certified.
Освен това съм:
• Асоцииран член на Българска асоциация на независимите лозаро-винари;
• Съучредител и член на УС на Българската асоциация на винените професионалисти; координатор на работна група Винен туризъм;
• Препоръчан във водещия немски туристически гид DUMONT за България;
Основател Wine Tour Maker
Красимира Кодукова е магистър инженер "Технология на ферментационни продукти". с втора магистратура "Лозарство и винарство“. В сферата на винения туризъм е от 2013, като по-голяма част прекарва във винарска изба, активно развиваща този вид туризъм. Работи няколко месеца в специализиран туроператор за винени турове Bulgaria wine tours, а понастоящем е Винен гид на свободна практика и стои зад проекта Wine Tour Maker.
основател Sofia Wine Walk
Павлин Иванов е завършил с Диплом за вино и спиртни напитки професионалната сертификационна програма на Wine & Spirit Education Trust и е създател на Sofia Wine Walk, специализиран винен тур, съчетаващ разходка из емблематични софийски забележителности с професионална дегустация на български вина. Sofia Wine Walk прави първата си стъпка през месец юни 2019 година. Първата изпита чаша вино е придружена от нови знания, споделени от сомелиер-екскурзовод и така до днес след десетки изпити бутилки вино екипът се радва на много доволни клиенти. Мисията е да се популяризира българското вино, предоставяне на нови знания за гостите относно традициите на виното и всичко това придружено със забавление с приятели.
Основател Bulgaria Wine Tours
Васил Златев, заедно със съпругата си Зина Соренсен, са създателите на България Уайн Турс - специализиран туроператор за винен туризъм. Идеята за Бългерия Уайн Турс се ражда след проучване на ролята на винения туризъм в устойчивото развитие на селските региони. Бългерия Уайн Турс се стреми да предлага изживявания, които са емоционални, автентични и уважаващи местните особености. Васил участва във всички стъпки от организирането до провеждането на туровете и има преки наблюдения върху развитието на винения туризъм в България, както и върху профила на винения турист.
Заместник Управител Събития & MICE, Inter Expo Center
Е част от екипа на Интер Експо Център повече от 13г., като в този период участва и отговаря за организацията и контрола при реализацията на над 1500 събития, измежду които няколко международни проекта, спечелени да домакинстваме в София, десетки концерти, фестивали с многохилядна публика, изложения, конгреси, конференции, специални, корпоративни и много други събития. Смята, че страстта в събитийната индустрия е водещата сила и мотиватор за успешните събития, което в съчетание с иновативните и професионални подходи повишава нивото и качеството на услугата.
Активно взема участие при основополагането и учредяването през 2016г. на изключително важния проект за MICE индустрията в България, а именно Българското Конгресно Бюро. Понастоящем представлява Интер Експо Център, като член на УС на сдружението. Определя дейността си в тази посока като приоритет с основна насока България да бъде разпозната и адекватно позициониране на MICE картата на Европа, като полага усилия бранша да постави ново начало във взаимоотношенията между компаниите, дори споделяйки know-how и успешни практики с локални конкуренти, припознавайки общата цел.
Участва в представянето на бюрото в няколко издания на IMEX Франкфурт, както и на други събития в чужбина и България.
Изпълнителен директор и член на УС на Фонда на фондовете
Владимир Данаилов разполага с богат опит в публичния и частния сектор в страната и чужбина. От 2016 г. оглавява Столична общинска агенция за приватизация и инвестиции (СОАПИ), където успява да повиши икономическото развитие и интереса на международни партньори и инвеститори към българската столица. За времето, което работи там са изградени партньорства с европейски градове като Виена и Лондон, а София е представена на множество международни събития. Резултатите на Агенцията в този период дават основание в Столична община да се създаде ново направление "Дигитализация, иновации и икономическо развитие'', чието управление Данаилов поема в качеството му на заместник-кмет от началото на 2020 година.
Владимир Данаилов има бакалавърска степен по "Индустриален мениджмънт" в Техническия университет – София, както и магистратура по "Бизнес администрация" в Американския университет.
Заместник-министър на туризма
Ирена Георгиева е завършила специалност „Социология“ в Софийския университет „Св. Климент Охридски“ със златен медал за отличен успех и активна обществена дейност.
Почти целият й професионален път е свързан с туризма. Има близо 25-годишен управленски опит в тази сфера като ръководител на туристически агенции. Защитила е и редица сертификати с такъв профил.
От 2006 г. до назначаването й за заместник-министър на туризма е член на Управителния съвет на АБТТА (Асоциация на българските туроператори и туристически агенти), а от 2009 до 2013 е председател на УС на асоциацията.
Ирена Георгиева е също така признат международен специалист в туризма. От 2009 г. до встъпването й в длъжност като заместник-министър на туризма е член на Борда на директорите на ЕСТАА (The European Travel Agents’ and Tour Operators’Associations), като е заемала позициите директор и заместник-директор в организацията, а от 2010 до 2012 г. е била и неин президент.
Владее руски, френски и английски език.
Главен държавен здравен инспектор
Д-р Ангел Кунчев е завършил медицина в Пловдив през 1985 г., след което започва работа в отдела за противоепидемичен контрол в хасковската ХЕИ. От 2001 г. се премества в здравното министерство в същия отдел, а по-късно става шеф на дирекцията за надзор на заразните болести.От две години е преназначен като главен държавен здравен инспектор.
Председател на КЗП
Завършва право в Софийския университет „Св. Климент Охридски”, като през 2000 г. получава юридическа правоспособност.
В периода от ноември 2011 г. до март 2015 г. работи като експерт и началник на отдел „Обществени поръчки” в Държавно предприятие „Ръководство на въздушното движение”.
От октомври 2009 г. е на работа в Министерството на регионалното развитие и благоустройството, където оглавява Дирекция „Обществени поръчки”.
От средата на 2006 г. до края на 2009 г. е директор на Дирекция „Държавна собственост и инвестиционна политика” в Министерството на образованието и науката.
От началото на 2001 г. работи в Министерството на външните работи, първоначално като юрисконсулт, а в периода април 2004 – март 2006 г. е директор на Дирекция „Управление на собствеността”.
Има специализации и допълнителна квалификация в областта на подготовката на администрацията за ефективно усвояване на средствата от Структурните фондове на ЕС, управлението на системи за осигуряване на информационната сигурност, както и в областта на корпоративните финанси и счетоводните стандарти.
С Решение на Министерския съвет № 153 от 12 март 2015 г. е определен за председател на Комисията за защита на потребителите, считано от 27 март 2015 г.
Женен, има един син.
Изпълнителен директор на ИАНМСП
Д-р Бойко Таков е изпълнителен директор на Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия, назначен със заповед на Министъра на икономиката г-н Емил Караниколов от 12 ноември 2018 г.
Д-р Таков е с повече от 12 годишен трудов стаж в управлението на бизнеса. Има опит и в държавните институции, като в продължение на 4 години е заемал експертна позиция в Изпълнителна Агенция “Държавна собственост на Министерство на отбраната” към Министерство на отбраната. От 2008 до 2012 е заемал е позицията изпълнителен директор и член на съвета на директорите в българското представителство на водеща Южнокорейска енергийна компания.
През годините заема управленски и мениджърски позиции в едни от най-развитите сфери на бизнеса, а управление на инвестиции, проекти и финанси са само част от биографията му в областта на земеделието, енергетиката и инфраструктурата.
Степента доктор придобива в Технически университет, София, специалност “Икономика, индустриален инженеринг и мениджмънт”. Магистърската му е „ Маркетинг и Икономика“ към Университет за национално и световно стопанство.
Съосновател на PrEXCELerator Bulgaria
Силвия Павлова е съосновател и Управляващ партньор на Strategy+ Business Lab и PropTech Bulgaria. Тя също така е съосновател на PrEXCELerator Bulgaria – първата и единствена стартап екосистема в България, специализирана в работа с PropTech компании.
Силвия завършва своята MBA степен в OUBS (Великобритания), която се класира в топ 1 % на MBA програмите в света. Тя е международно сертифициран консултант по стратегия и бизнес развитие.
Член на УС на БААТ
(60 г. неохотен предприемач, по професия юрист)
Светът, който познавам от моето детство се променя със застрашителни тепмове. Аз съм планинар от най-ранните си години, по-късно алпинизмът дойде някак си като търсене на лично предизвикателство, а продължението беше съвсем естествено – приключенски и устойчив туризъм, развитие на бизнес, който се отнася с любов и грижа към местните хора, отваря нови прозорци за тяхната инициатива, свързва ги със света и ги прави по-самостоятелни и по-свободни.
На моето семейство дължа факта, че винаги съм бил свободен човек, научил съм се да защитавам своите възгледи и разглеждам своята работа и бизнес като мисия в полза на опазването на българските планини, пейзаж, природа и, на живите традиции, на автентичната българска култура, на порива да се твори и да се работи в условията на съвременна България.
В основата на нашата корпоративна култура (Одисея-ин ООД, Зиг заг Холидейз ЕООД) е споделянето на успехите, делегирането на отговорности, приятелството, прозрачността във взиманите решения, които не почиват на компромиса, търсенето на качество. Нашите 30 години в предприемачеството в България са опит, който се равнява на изкачването на Еверест. Гордея се с успехите на моя екип, успехите на Българската асоциация за алтернативен туризъм и на Асоциация Планини и хора - сдружението на планинските водачи в България, инициативите за зелен бизнес и проекти като Зелена къща, Зелени дни и гражданските каузи на Коалицията „За да остане природа в България“, състезанието Байк и Рън за Чепън, фестивала Дни на предизвикателствата. Те променят живота в днешна България. Така оставам в хармония с влюбеното в планинските хоризонти момче, което обича изкуството и рисуването, фотографията, словото и пътешествията и не се примирява. Такъв ме харесват и моите три деца, и съпругата ми, и моите приятели. Заедно показваме, че бизнесът с честно лице е възможен. Че промяната в България е възможна стига да има вяра, постоянство и въображение.
Председател на УС на АБТТА и член на УС на БААТ
Председател на УС на АБТТА и член на УС на БАТА.
Образование:
Пловдивската английска гимназия
СУ Климент Охридски - специалност География на туризма,
Външнотърговски отношения в института Нилс Брок, Копенхаген
Професионална кариера
Дългогодишен опит като екскурзовод, планински водач и ски учител
Основател и управител на датския туроператор Пенгуин Травъл от 1989 г.
Управител на българската DMC Пенгуин Травъл с основна специализация ски- , приключенски туризъм и културен туризъм на Балканите и Източна Европа за малки групи.
Член на датския клуб на пътешествениците De Berejstes Klub с посетени към момента 126 страни
Regional Director, Europe & Central Asia Adventure Travel Trade Association
Три неща най-добре описват Гергана: страстно отдадена на устойчивия и приключенски туризъм, жадна за нови предизвикателства и с наистина балканско сърце. Гергана е родена в София в семейство, в което да бъдеш гражданин на света е основна ценност. Ползва и владее 5 езика освен българския. Гергана притежава магистърска степен по управление на дестинация за устойчив туризъм от Бизнес училището на университета Джордж Вашингтон. Професионалният й опит я е срещнал с различните сектори в туристическата индустрия, давайки ѝ една 360-градусова перспектива. Различни работни проекти са отвели Гергана в различни части на света: работила е в САЩ, Латинска Америка, Европа и Азия.
В глобалната Advanture Travel and Trade Association (www.adventuretravel.biz) Гергана влага цялата си енергия и опит в организацията на събития и проекти на организацията в Европа и Централна Азия, целящи цялостно промяна на бизнес модела в туризма. След участието в Програмата за лидери на Световния туристически форум в Люцерн (WTFL) през 2019г., Гергана беше поканена да се присъедини към Консултативния съвет на WTFL.
Гергана е любителка на природата, активна скиорка и търсач на приключения с повече адреналин. В момента тя живее в София със съпруга си Наско, двамата синове. Тя се радва да е близо до семейството и приятелите си, докато работи в туризма на глобално ниво.
Председател на Управителния съвет на БААТ
Елеонора е част от екипа на Българска асоциация за алтернативен туризъм от 2008 г. През
годините е изградила връзка с всички членове на асоциацията – малки и средни бизнеси в
планините и селата в България, експерти, НПО и защитени територии. Участва в създаването на
сертификат „Зелена къща“ – марка за качество в настаняването. Елеонора е основно действащо
лице в проектите за развитие на отговорен и устойчив туризъм в България като координира
работата по проектите в страната и участва в международни събития и партньорства.
Координирала е цялостната организация на фестивал за отговорен начин на живот „Зелени дни“.
Елеонора е обучена за одитор на международния сертификат за отговорен туристически бизнес
Travelife. От 2019 г. е председател на Управителния съвет на БААТ.
Журналист, редактор и издател
Мира Баджева е журналист, редактор и издател с 30 години професионален опит. Занимавала се е с медии, политика, обществени комуникации и бизнес развитие. Също така е политически наблюдател, независим продуцент и бивш телевизионен водещ.
Водила е предаването „Отпечатъци“ в bTV в продължение на 4 години. Преди това е била главен редактор на най-старата и най-популярното дамско списание в България – Жената днес.Тя е главен изпълнителен директор и управляващ партньор в няколко компании в областта на медиите, издателската индустрия, PR и рекламата.
Завършила е Класическата гимназия в София и има Магистърска степен по история от Софийския университет. Специализирала е в областта на Културната Антропология, Психология и Създаване на документален филм с диплома от Met Film School, базирана в Ealing Studios в Лондон.
Спа мениджър в хотел „Севтополис Медикал § Спа“
Катя Славова е Спа мениджър в хотел „Севтополис Медикал § Спа“ в гр. Павел Баня. Дългогодишния си професионален опит в хоспиталити бизнеса тя придобива както в България, така и на международно ниво в Германия, Египет, Балеарските о-ви, Турция и Гърция, работейки за водещите туроператори Thomas Cook и alltours.
Вече втора поредна година тя успешно развива Медикал и Спа центъра в хотел Севтополис, ръководейки се от световните тенденции в Уелнес индустрията.
Тя ще представи в работна дискусия темата „Преоткритата стойност на Спа, Уелнес и природните средства за лечение“ и как световните уелнес тенденции влияят върху тях.
Изпълнителен директор на Медицински комплекс „Доверие“
Д-р Димитър Гугутков е изпълнителен директор на Медицински комплекс „Доверие“. Завършва медицина в МУ-София през 1998 г. През 2005 г. придобива специалност по анестезиология и интензивно лечение в Медицински университет-София. През 2014 г. става магистър по обществено здраве и здравен мениджмънт, а през 2017 г. - доктор по социална медицина и организация на здравеопазването и фармацията (МУ-София).
Работил е като анестезиолог-реаниматор в Пета МБАЛ – София и в СБАЛАГ „Майчин дом“. В периода 2007 – 2015 г. е преподавател в Катедрата по анестезиология и интензивно лечение на МУ-София. От 2013 г. – 2015 г. е консултатнт по анестезиология и интензивно лечение в ПСАГБАЛ „Св.София” ЕАД.
Специализирал е в „Кинки Юнивърсити”, Осака (Япония) и в „Бен-Гурион Юнивърсити”, Беер Шева (Израел).
Академичен преподавател в НСА ” Васил Левски
Академичен преподавател по Алтернативен туризъм, национален експерт на Сдружение туризъм и хонорован преподавател в НСА ” Васил Левски”, София по Здравен, СПА и Уелнес туризъм
От 2016 г. Зам. Председател на „Сдружение Туризъм” – национално представителна браншова организация по туризъм.
От 2008 до 2014 г. е член на Експертен съвет към ОП „Туризъм“ на Софийска община и консултант по СПА и Уелнес туризъм в проекти и инициативи на община Банкя, Хисар, Баня Карловско, Баня Разложко и Банско, Кюстендил и Вършец, Павел баня, Старозагорски бани, Казанлък-Овошник и с.Ягода, обш. Маглиж. Участник в инциирането на браншова организация в сектор СПА и Уелнес трузъм в Бългрия - БУБСПА, участник и съорганизатор на стартиращи международни форуми, обучения и изложения в страната и чужбина.
В периода 2005 до 2014 г. е консултант и член на работни екипи за разработване на стратегии и програми за развитие на обекти и маркетиране на СБР Националн комплекс към Министерството на здравеопазването и ПРО ЕООД. Към Министерството на труда и социалната политика.
Към 2020 г. е автор на :
Автор е и на над 60 публикации, доклади и статии в научни списания и специализирани издания по лозарство и винарство, балнеомедицина, хазартни игри, алтернативни форми на туристическо обслужване, както и на учебни програми за ЛТУ, НБУ, НСА „ В.Левски” по СПА култура и аквапрактики, в т.ч. курсове по предприемачество, мениджмънт и маркетинг на МСП в сектора на СПА и Уелнес услугите в градската и курортна среда
Над 15 г. е организатор и участник като експерт и мениджър в изложения и специализирани форуми в страната и чужбина като работещ или представител на публични и частни организации в сектори като туризма, регионалното развитие, кооперациите и дребния бизнес
Ръководител и член на проектни разработки в община Хасково, Челопеч, Радомир, Кърджали и Видин.
Директор на Института за анализи и прогнози на информационната среда в туризма
Румен Драганов заема академичната длъжност доцент в катедра Културно-историческо наследство и туризъм в Университета по библиотекознание и информационни технологии, и е директор на Института за анализи и прогнози на информационната среда в туризма, с учебена музейна сбирка в структурата на университета. Преподава в Международно висше бизнес училище, член на контролния съвет на Националния борд по туризъм, член на управителния съвет на Фондацията за реформа в местното самоуправление, член на УС на Българската федерация по колоездене и член на съвета на директорите на Асоциацията за здравна превенция, Висбаден, Германия.
Участията в различни форуми и издадените монографии в последните година са насочени към хотелската политика в контекста на постмодерния туризъм и управление на екосистемните услуги за сигурност в туризма, както и възможностите на хибридните модели за споделените пространства в културния туризъм. Основния изследователски интерес в момента е насочен към дигиталната трансформация в туризма - създаването на модели за прилагане на блокчейн и разплащането с електронни инструменти в спа туризма и европейските културни маршрути.
Председател на Сдружение Туризъм
Средно образование - Техникум по електротехника и автоматика "Киров"
Специалност "Електрически Мрежи", Преводач референт на техническа литература от френски
Специализации (оттук започват и трепетите към туризма):
1987 г. - Унгария
1988 г. - Алжир
1983 г. - 1989 г. състезател по самбо в школата на ЦСКА. Състезания в страните от соц. лагера.
1989 г. - казарма, поделение "Граф Игнатиево " - парашутно десантна служба.
1991 -1997 Висше образование в Техническият университет
1992 г. - първа организирана туристическа група
1993 г. Създаване на фирма "Българи" - специализира посещение на българи в етническото землище на България, останало в други държави
1997 г. Учредяване на "Българска компания за туризъм" ООД
1998 г. Лицензиран Туроператор "Българска компания за туризъм" ООД
Организира и провежда екскурзии на всички континенти. За всичките тези години, аз лично съм бил почти навсякъде. На някои места и за по-дълги периоди (Куба - 6 м, Венецуела - 5м, Австрия - 2г ).
Говорими езици - английски, френски, руски, испански.
Председател на СТТ „Обединение Бъдеще за Туризма“
Павлина Илиева - Председател на ОБТ и Управител на Аполо 2000 ООД
Завършила съм СУ специалност история и архивистика. Занимавам се с туризъм от 1994г.
Собствена компания създадена през 2000година и вече 20 години работи успешно на българския пазар в сектор Изходящ туризъм. Притежава 7 бранда на фирмата.
От 2006 година поддържа успешно сертификат за качество на продукта ISO 9001
Зам. Председател на БАТА
Преподавател в Софийския Университет – Геолого-географски факултет и в Университета по библиотекознание и информационни технологии УНИБИТ.
Преподава Туроператорска и турагентска дейност.
От 1991 г. е съдружник и участва в управлението на две туристически фирми притежаващи удостоверения за Туроператор и Турагент.
Заместник председател е на Управителния съвет на БАТА – Българската Асоциация на Туристическите Агенти.
Съосновател на Travel Academy
Радомир Русев стартира кариерата си през 2007 година като технически сътрудник в туристическа агенция Loyal Travel. За няколко години минава през всички възможни етапи в бизнес процесите на туроператора, а през 2013 създава Travel Academy съвместно с Димо Желев и Антон Пенев.
Директор продажби
Адриана Ангелова започва пътешествието си в бранша едновременно в УНСС, специалност Туризъм, и в туристическа агенция ”Орбита”. През 2001 се преориентира към хотелиерския бизнес, в отдел продажби на хотел Хилтън София, като активно участва в неповторимия проект по откриването му. Преминавайки през обучение в Hilton University и през всички позиции в отдел продажби, 10 години по-късно, става Директор Продажби и оглавява отдела. Работата и в международната верига Хилтън, с уникална организация, култура и иноваторски подход, я отвежда и до Румъния, където отново оглавява отдел продажби, този път в емблематичния Athenee Place Hilton в Букурещ.
В началото на 2017 година, Адриана напуска веригата Хилтън, в желанието си да намери нови предизвикателства. Присъединява се към екипа на BT Hotels Collection и към момента е Директор Продажби на BT Development Services, управляващото дружество на BT Hotels Collection. Веригата включва 7 утвърдени хотела в България ( х. Рила в к.к. Боровец, Интернационал хотел и Казино, к.к. Златни Пясъци, комплекс Гранд Хотел Варна, в Св. св. Константин и Елена и хотел Арбанаси Палас), част от които вече работят много успешно, а други са в процес на обновяване и репозициониране.
В 19 годишната си хотелиерска кариера, Адриана работи с много и различни екипи, както колеги, така и партньори от международни корпорации, политици, спортисти и световно известни имена от Холивуд. Работата и в многото разнообразни проекти, и носят допълнителен опит, знания и умения, като част от тях ще се радва да сподели и с вас.
Генерален мениджър на Метрополитън Хотел София
Драгослав Минчев е генерален мениджър на „Метрополитън Хотел София”
Той е завършил Английска гимназия, бакалавър специалност „Туризъм” в СУ „Св. Климент Охридски”, както и магистратура „MBA – Стопанско Управление” от Стопански Факултет на СУ „Св. Климент Охридски”.
Драгослав Минчев има дългогодишен опит в туристическата индустрия. Участвал в изграждането и управлението на знакови и успешни проекти в София.
Изпълнителен директор на „Тера Тур Сервиз“ ЕООД
С повече от 25-годишен опит в областта на туризма, Лъчезар започва своята кариера през 1990 г. в туроператора "Карлсън Вагонлит Травел" като стажант. В 1995 г. той става акаунт мениджър в същата компания, отговарящ за ключовите клиенти, на които компанията предоставя услугите си в България. 2001 г. е годината на сериозна професионална промяна, когато Лъчезар се присъединява към новосъздадената „Тера Тур Сервиз“ ЕООД, част от „Агрохолд" АД, съсредоточена в частни инвестиции в областта на туризма и хотелиерството, първоначално като изпълнителен директор на "Релакс Плюс" АД, а по-късно и като изпълнителен директор на самото дружество майка. През 2001 г. става изпълнителен директор и на туристическата агенция и туроператор "Хорнит" ООД.
През следващите години г-н Тодоров помага в концентрирането на инвестиционните усилия и допринася за растежа на компанията, която в момента притежава пет хотела на първа линия по Черноморието (SUNEO Helios Beach, RIU Helios Bay, ClubHotel RIU Helios Paradise, RIU Helios и RIU Palace Sunny Beach) и още два (RIU Pravets Resort и Правец Палас) в района на град Правец. Последната инвестиция е 5 звездният хотел Хаят Риджънси, намиращ се в центъра на София и към момента компанията притежава над 2 300 хотелски единици.
Неговият професионален опит се затвърждава изключително при преговорите с международните хотелиерски компании, като RIU и Hyatt International. В сферата на туроператорството Лъчезар е също така уважаван благодарение на дългата си и ползотворна история при работа с туроператора TUI, както и с други международни и местни компании, които правят бизнес в цяла Европа, Русия и страните от ОНД.
Г-н Тодоров е член на Националния борд по туризъм в България и един от най-уважаваните български специалисти в инвестиционни проекти, управление на персонала, финанси и стратегическо планиране. Популярен говорител е на множество инвестиционни форуми за недвижими имоти и туризъм в страната и чужбина.
Заместник Управител в Alexandria Club Hotels
Стефан Гогаджов е Заместник Управител в Alexandria Club Hotels от 2012 г.
Tова е верига хотели, в която влизат четиризвездните Хотел Hermes - Царево, Merlin - Лозенец, Jeravi - Приморско, Jeravi Beach - Слънчев бряг и петзвездния хотел Belvedere - Приморско. Портфолиото от хотели на Alexandria Club Hotels е част от Alexandria Group - Чехия.
Преди това е бил Управител в Александрия Травел , туроператор ориентиран изцяло към изходящ туризъм. Завършил е УНСС- София, специалност „Стопанско управление“.
General Manager Hyatt Regency Sofia
Лоран Шодер e генерален мениджър на Hyatt Regency Sofia от месец март 2019 г. Родом от Франция, Лоран завършва швейцарския Институт по хотелиерство Glion и има над 20-годишен опит в индустрията. Професионалният му път включва ключови позиции в различни под-брандове на Hyatt в САЩ, Испания, Швейцария, Азербайджан, Франция, Чили и Обединеното кралство, като е участвал в откриването на още два хотела от бранда.
Разполагаме с по-малко от 100 свободни места - побързайте и се регистрирайте още днес!